Zajímavá fakta o Praze

Praha je překrásné, starobylé a navíc i hlavní město České republiky. Matička Praha je jednou z úchvatných světových metropolí, které zanechají stopu v každém návštěvníkovi. Toto městečko na Vltavě, kromě toho, že je součástí světového dědictví UNESCO, je také velice zajímavou a moderní metropolí, která zabaví naprosto všechny. Jaká vzrušující fakta Vám v tomto článku nabídneme?

Jak jsme již zmínili, Praha je po světě známá, jakožto město sto věží. Možná jste někdy přemýšleli nad tím, zda se jedná o pravdivý fakt nebo o líbivě vymyšlený marketingový trik, jak přilákat ještě o něco více turistů. Hned několik nadšenců se pokusilo spočítat všechny věže, přičemž těch významných se v metropoli nachází kolem 120, mezi něž se řadí například Petřínská rozhledna či věž na Prašné bráně, přičemž celkový počet věží v celém městě dosahuje přibližně tisícovky. Pokud jste tedy příznivcem zajímavým panoramat, zde rozhodně nedojdete ke zklamání.

Již zmíněnou Petřínskou rozhlednu navíc můžete brát jako zmenšenou kopii známé pařížské Eiffelovy věže. Jedná se totiž o její kopii v měřítku 1:5, a byť se nejedná o přesnou kopii, v mnoha aspektech se známé Eiffelovce podobá. Má výšku 63 metrů a navíc nabízí překrásný výhled na celé město. A pokud se Vám nechce šlapat do kopce, můžete se na vrchol pohodlně svézt lanovkou.

Zajímavou pražskou pamětihodností je taktéž orloj na Staroměstském náměstí. Jakmile odbije hodina, začnou se na ohromných hodinách střídat sochy světců, které při své konstrukci stvořil známý český architekt Petr Parléř, který byl dle legendy po dokončení díla oslepen, aby své dílo nemohl postavit nikde jinde na světě.

Nicméně se jedná opravdu pouze o legendu, která je od reality poměrně vzdálená. Kousek od orloje navíc můžete projít i nejužší uličkou, která má šířku pouhých 50 cm a v rámci níž je provoz řízen semafory pro chodce. A zatímco v minulosti byla Praha těmito úzkými uličkami propletena křížem krážem, nyní zbývá už jen tato jediná, kterou lemují domy z počátku 17. století.

Praha je navíc největším městem České republiky a jejím přirozeným kulturním centrem. Součástí kultury je i jedna z nejstarších univerzit na světě, a ta nejprestižnější v České republice, Univerzita Karlova.

Ta byla založena již v roce 1348 českým králem Karlem IV. Její součástí je mnoho různých budov rozesetých po celém městě, včetně známého a architektonicky památného Karolina. Na vrcholu kopce se tyčí jeden z největších symbolů České republiky, Pražský hrad. Zatímco v uplynulých století na něm sídlili králové a císaři, nyní je sídlem českého prezidenta. Jedná se o jeden z největších hradů na celém světě a součástí areálu je i překrásná, v gotickém stylu postavená Katedrála svatého Víta.

Pokud už se budete chtít pohybovat po Praze, můžete využít rychlou a efektivní síť Městské hromadné dopravy, jejíž součástí je metro. Jedná se o velmi rychlý dopravní prostředek, který v České republice nemá obdoby, a která čítá kolem šesti desítek stanic. Pokud se rádi noříte do hloubek, doporučujeme navštívit stanici Jiřího z Poděbrad, která je tou nejhlouběji umístěnou v celé síti pražského metra – konkrétně 53 metrů pod povrchem.

A metro je efektivním dopravním prostředkem i v případě, kdy si při cestě po městě nabídnete pivo, kterým je Praha, ostatně jako celá Česká republika, naprosto protkaná a můžete si jej dát v podstatě na každém rohu, a navíc jej nabízí jakékoliv casino české, kterých v Praze najdete taktéž hned několik a můžete si tak užívat hazardu naplno i v reálném světě.

Díky našemu článku se tak v Praze již nikdy nebudete nudit a můžete si tak užívat krás tohoto města plnými doušky. 

Support Prague Morning.

We are proud to provide our readers from around the world with independent, and unbiased news for free.
Our dedicated team supports the local community, foreign residents and visitors through our website, social media and newsletter.

We appreciate that not everyone can afford to pay for our services but if you are able to, we ask you to support Prague Morning by making a contribution – no matter how small! .

Related Posts
Read More

What Google Chrome Extensions Should You Use?

There are Google Chrome extensions that you should not live without, and we will provide you with our best recommendations. All of these are safe to use, so keep on reading to find out!
Share via
Copy link
Powered by Social Snap