Co je třeba zvážit před nákupem smartphonu

Nepřeberné množství chytrých telefonů na trhu ještě více ztěžuje výběr. Je třeba zvážit řadu faktorů, z nichž nejdůležitější jsou váš rozpočet, specifikace atd.

Tento článek vám tedy pomůže vyřešit, co byste měli vědět před nákupem telefonu. Tyto tipy vám pomohou rozhodnout, zda ten, o který máte zájem, stojí technicky za tu cenu, nebo je to přece jen další mediální humbuk hlavního proudu.

Klíčové věci, které musíte zvážit

Procesor

Při nákupu chytrého telefonu je třeba v první řadě zvážit procesor. Je to mozek vašeho telefonu a téměř každý procesor dnes obsahuje součást umělé inteligence, díky níž je telefon “chytrý”. Tato součástka, mnohými označovaná také jako čipová sada, je výhradně zodpovědná za funkčnost vašeho telefonu. Dobrý procesor vám umožní dělat na telefonech neuvěřitelné věci, jako je zpracování obrazu, hraní her, kancelářské nástroje a mnoho dalších. Tato součástka vám také umožní bezproblémové stahování a spouštění aplikací. V době psaní tohoto článku mezi dobré procesory patří Qualcomm Snapdragon 865+ a verze iOS společnosti Apple.

Úložiště

Dalším hlediskem je kapacita úložiště smartphonu. Paměť RAM jednotlivých telefonů se v průběhu času postupně zvětšovala, takže do zařízení můžete uložit libovolné množství videí, fotografií a aplikací. Existují špičkové telefony, které jsou vybaveny až 32 GB paměti RAM. 

Pokud mezitím potřebujete pro své aplikace více úložného prostoru, měli byste zvážit pořízení telefonu se 128GB nebo dokonce 1TB úložištěm. Tyto funkce vám umožní uložit i ty nejsložitější aplikace telefonu. Společnost Apple prostřednictvím nového iPhone 14 představila svým zákazníkům 1TB paměť ROM.

Je libo Android nebo iOS?

Pokud nejste rozhodnuti, zda se rozhodnete pro systém Android, nebo iOS, zvažte nejprve svůj účel. Telefony se systémem Android jsou vhodné pro univerzální jazyk, což znamená, že jsou kompatibilní s každým uživatelem OS Android bez ohledu na značku. Často se setkáte s tímto OS od X8 Honor po Samsung, Redmi, Lenovo a další velké značky. Obchod s aplikacemi na zařízeních se systémem Android navíc umožňuje stahovat téměř cokoli a omezení nejsou tak nekompromisní jako u systému iOS.

Těm, kteří mají rádi zařízení s iOS, iOS má výjimečné bezpečnostní funkce, ale nyní se Android v zabezpečení hodně zlepšil. Mezitím systém iOS funguje pouze s produkty Apple, takže sdílení se zařízeními se systémem Android může být v některých případech nemožné. Systém iOS má navíc svůj vlastní obchod App Store, kde si můžete stahovat aplikace, které jsou dostupné pouze pro tento typ telefonu. Tato exkluzivita omezuje vystavení uživatelů malwaru.

Životnost baterie 

Další vlastností, kterou je třeba zvážit, je, jak dlouho vydrží smartphone pracovat bez dobíjení. Dobrý telefon vám umožní používat jej déle než 6 hodin, aniž byste museli hledat nabíječku. Pokud jste však nároční uživatelé nebo hráči, můžete vyžadovat baterie s kapacitou 4800 mAh nebo vyšší, aby podporovaly váš životní styl a preference. Kromě toho je nezbytný vynikající úsporný režim, který zajistí plynulý chod telefonu i po několika hodinách používání.

Displej a fotoaparát

Při nákupu smartphonu je nejlepší hledat takový, který má dobrý displej se standardní velikostí obrazovky kolem 6 palců. Koneckonců je to cenná vlastnost pro uživatele, kteří chtějí jasný a barevný displej. Kromě toho, pokud chcete dobrý displej LCD a AMOLED, myslete na fotoaparát. Pokud telefon používáte k fotografování nebo k pořizování videí, nebudete muset utrácet mnoho peněz za osvětlení. Společnost Sony, stejně jako Apple, vyrábí ve svých telefonech vynikající fotoaparáty. Pokud tedy chcete skvělý telefon, zvažte, zda má fotoaparát, který dokáže pořizovat dobré fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

Slova na závěr

Zvažte náš kontrolní seznam pro nákup chytrého telefonu, který vám pomůže rozhodnout se, které zařízení bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám pro každodenní život. Bude pak pro vás zvládnutelnější určit, zda nejnovější model telefonu stojí za cenu, nebo jen za pozornost médií.

Related Posts
Read More

Zajímavá fakta o Praze

Share via: Praha je překrásné, starobylé a navíc i hlavní město České republiky. Matička Praha je jednou z…
Read More

What Google Chrome Extensions Should You Use?

There are Google Chrome extensions that you should not live without, and we will provide you with our best recommendations. All of these are safe to use, so keep on reading to find out!
Share via
Copy link
Powered by Social Snap