Vyplatí se kupovat chytré hodinky? Největší výhody a nevýhody chytrých hodinek – část 2

Výhoda číslo 4: soukromý trenér a plavčík.

Některé, i ty nejchudší chytré hodinky současnosti jsou vybaveny nějakými fitness funkcemi. Pokročilejší modely mají rozpačité možnosti vyloženě sportovní hodinky z doby před pár lety.

Pokud se chce někdo dostat do formy, pečovat o zdraví a kondici, není lepší vychytávka než chytré hodinky. Mnoho modelů typických sportovních společností – jako je Huawei – dokonce nabízí personalizované tréninkové plány zaslané přímo do hodinek.

Inteligentní hodinky nám umožní sledovat fyzickou aktivitu, motivovat vás ke vstávání ze židle a dokonce … vám mohou zachránit život. Od premiéry Huawei Watch není nouze o příběhy lidí, u kterých chytré hodinky od Huawei detekovaly srdeční problémy nebo po zjištění pádu uživatele automaticky přivolaly pomoc.

Některé hodinky mají také automatickou detekci pádu a funkci nouzového volání a mohou poskytnout naši polohu v reálném čase – velmi užitečné, když se chystáme na výlet do neznáma nebo jen na delší procházku a chceme, aby nás někdo měl na očích. Tato funkce bohužel není součástí HUAWEI watch gt2 pro.

Chytré hodinky se v budoucnu mohou stát dokonce kapesním centrem pro sběr lékařských dat, která využijí lékaři při diagnostice pacienta. Dnes jsou však vynikajícími společníky při výcviku a mohou se ukázat jako neocenitelní v situaci ohrožení života.

Výhoda číslo 5: lék na závislost na chytrém telefonu.

Ač to zní paradoxně, chytré hodinky jsou jednou z nejlepších forem, jak překonat neustálou touhu sáhnout po chytrém telefonu.

Osobně mám telefon již řadu let vypnutý. Na notifikace používám pouze vibrace, které mi často chyběly, když byl telefon v kapse. V důsledku toho jsem opakovaně sáhl do kapsy, abych zkontroloval, zda tam na mě nečeká upozornění. A když jsem se natáhl, bylo vždy snadné spadnout do víru procházení sociálních sítí, který zná snad každý moderní uživatel smartphonu.

Chytré hodinky tento problém eliminují. Není možné přehlédnout upozornění, když vám hodinky zavibrují na zápěstí. Chcete-li zjistit, zda je to důležité, stačí jen letmý pohled. Můžeme reagovat/odpovídat na mnoho oznámení přímo ze zápěstí, aniž bychom sahali po telefonu.

Výhoda číslo 6: mnoho hodinek v jednom.

Maličkost, ale zásadní. V případě klasických hodinek je jedinou možností, jak změnit jejich tvář a charakter…koupit jiné hodinky. Milovníci klasických hodinek se proto málokdy omezí na jedno zařízení, ale mají jich k dispozici několik, které si vyměňují podle situace a aplikace.

V případě chytrých hodinek je situace jednoduchá. Nelíbí se nám jeden štít? Vyměníme za jiný. V mnoha případech si můžeme vytvořit i vlastní, pokud nám nevyhovují ty, které dodává výrobce.

Zatímco povahu hodinek nemůžeme změnit, například je udělat více či méně elegantní, můžeme trochu ošidit výměnou řemínku na hodinkách nebo nošením vyztuženého pouzdra na chytrých hodinkách. To je nepochybná výhoda.

Výhoda číslo 7: neomezený potenciál.

Na rozdíl od klasických hodinek, a to i digitálních, které jsou limitovány svým designem, je vývojový potenciál chytrých hodinek – teoreticky – nekonečný.

Nebo alespoň – je obrovský. Možnosti využití chytrých hodinek omezují pouze dvě věci: výpočetní výkon komponent a kreativita vývojářů aplikací.

Stejně jako v případě smartphonů, i v případě chytrých hodinek se zkrátka bavíme o jiném formátu počítače. Chytré HUAWEI watch gt2 pro si dnes spojujeme především jako náhrady hodinek a fitness nástroje. Za pár let nám vývoj technologie možná umožní mluvit s hologramy zmíněnými výše a mnohem, mnohem více. Je to jen otázka času.

Related Posts
Read More

Huawei Smartwatch GT3 pro recenze

Share via: Huawei GT 3 Pro je velmi zajímavý smartwatch pro ty, kteří hledají vynikající fitness tracker. Jedná…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap