Vyplatí se kupovat chytré hodinky? Největší výhody a nevýhody chytrých hodinek – část 1

Léto a krásné počasí nutí mnoho lidí ke změně životního stylu na aktivnější. A dělají to neméně efektivně než novoroční předsevzetí.

Při hledání parťáka na trénink sáhne mnoho lidí po fitness páskách nebo chytrých hodinkách. Jelikož obliba chytrých hodinek neupadá (zejména těch od Huawei), roste i počet lidí, kteří uvažují o opuštění klasické časomíry ve prospěch jejího chytrého protějšku.

Nyní si povíme, co je na chytrých hodinkách dobrého.

Jaké chytré hodinky vybrat? Největší výhody chytrých hodinek.

Osobně nosím chytré hodinky na zápěstí téměř pět let. Soukromě jsem měl čtyři a mezitím jsem měl také možnost otestovat téměř všechna hlavní zařízení na trhu, od levných čínských výtvorů až po skvělé HUAWEI watch gt 2e.

Za tu dobu se mi podařilo zjistit, že chytré hodinky mají mnoho výhod, včetně těch, které nejsou zřejmé.

V první řadě by však milovníci klasických hodinek na realitu nepřísahali, chytré hodinky jsou přirozenou evolucí tradičních hodinek. Spisovatelé sci-fi a karikaturisté o tom věděli už před půl stoletím a zobrazovali lidi s přenosným počítačem na zápěstí.

Klasické hodinky umí jediné: měří čas. Občas má nějaké doplňkové funkce, pokud se bavíme o taktických hodinkách, ale v zásadě je spektrum jeho aplikací poměrně úzké.

Chytré hodinky přitom umí vše, co klasické hodinky a mnohem, mnohem více.

Výhoda číslo 1: chytré hodinky nejsou pozdě.

Jakkoli to zní pro technologického fanouška vtipně, pro fanouška horologie to může být úplná novinka. Každé klasické hodinky (samozřejmě nepočítaje digitální hodinky), dokonce i certifikovaný chronometr (hodinky se zvýšenou přesností chůze), dříve nebo později začnou zpomalovat nebo spěchat. U levných hodinek dosahují rozdíly několika až několika minut měsíčně!

Změna času je navíc vždy manuální. Počítání času v jiném časovém pásmu i v hodinkách typu GMT (s přídavnou stupnicí) vyžaduje manuální přepočet uživatelem. Jistě, existují hodinky se synchronizací atomových hodin, ale je jich málo a jsou dost drahé. Navíc synchronizace s atomovými hodinami přes rádio může trvat velmi dlouho.

V případě chytrých hodinek k takovým nesrovnalostem prostě nedochází. Chytré hodinky vždy udávají čas přesně. Dokáže automaticky změnit časové pásmo a dokonce zobrazit několik časových pásem současně.

Chytré hodinky jsou ve všech ohledech spolehlivější časomíra než klasické hodinky.

Výhoda číslo 2: chytré hodinky mohou být komunikátorem.

Takovou vizi chytrých hodinek obvykle před lety představovala díla popkultury. Komunikátory nošené na zápěstí, přes které jsme mohli mluvit nebo z nich dokonce zobrazovat hologramy.

K hologramům je ještě dlouhá cesta, ale jako komunikační nástroj dnes mohou chytré hodinky nahradit telefony.

Výběrem například HUAWEI watch gt 2e s LTE konektivitou můžeme být v neustálém kontaktu s blízkými, aniž bychom měli u sebe telefon. Můžeme odpovídat na zprávu, přijímat upozornění a telefonovat – buď v režimu handsfree přes vestavěný reproduktor, nebo připojením Bluetooth sluchátek k hodinkám.

Výhoda číslo 3: chytré hodinky mohou být domácím ovládacím centrem.

Postupně, ale neúprosně se blížíme k tomu, že i mikrovlnka bude připojena k elektrické síti. Téměř každý z nás už má doma jedno nebo více chytrých zařízení, jako je například televizor. Jsou i lidé, kteří si již dnes vytvořili vlastní chytrou domácnost.

Dobře zvolené chytré hodinky, které lze integrovat se systémy chytré domácnosti, mohou být řídicím centrem veškeré elektroniky.

Stačí například propojit veškeré příslušenství s ekosystémem Home Kit, abyste je mohli ovládat z Huawei Watch. To je úplně jiná úroveň komfortu než ovládání všech těchto vychytávek přes fyzické přepínače nebo dokonce aplikace v telefonu. Hodinky máme stále s sebou, vždy po ruce.

Related Posts
Read More

Huawei Smartwatch GT3 pro recenze

Share via: Huawei GT 3 Pro je velmi zajímavý smartwatch pro ty, kteří hledají vynikající fitness tracker. Jedná…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap