Top Stock Market Predictions for 2023

Až investoři za měsíc překročí rok 2022, budou se pravděpodobně ohlížet za rokem, který byl nejnáročnějším v historii. Rok 2022 přinesl obchodníkům a investorům příliš mnoho překvapení, než aby chtěli zažít totéž znovu.

Pro mnohé může výrazný pokles trhu zapnout emoce investorů a otestovat jejich toleranci k riziku. Historie však jasně ukázala, že vložit své peníze do práce, když je trh medvědí, je chytrý nápad.

Nakonec se medvědí trh rozplyne v prachu a býčí trh přinese investorům vysoké výnosy.

Co to znamená?

Znamená to, že rok 2023 by mohl pro investory představovat nový začátek.

Dnes jsme tu s top předpovědí broker na akcie a vyhodnocujeme, jak to ovlivní akciový trh v roce 2023.

Nejlepší předpovědi akciového trhu pro rok 2023

Jistě víte, že vybírání akcií a předpovídání trhů jde ruku v ruce. Žádná makroekonomie vám nepomůže s dostatečným přehledem, pokud nedokážete využít informace k tomu, abyste pochopili, co byste měli dělat dál.

Rok 2023 se naštěstí stává rokem, kdy se předvídatelná makroekonomie vrací do hry.

Předpověď 1: Agresivní investice dostanou inflaci pod kontrolu

Způsob, jakým rostou ceny všeho, pravděpodobně v tomto roce vyvolá recesi. Podle rady nestranických think tanků je pravděpodobné, že americká ekonomika zažije v příštích 12 měsících recesi.

To je kupodivu dobrá zpráva pro inflační jestřáby. S recesí totiž přichází zpomalení ekonomiky. Poptávka se snižuje a ceny věcí klesají.

Odborníci se domnívají, že v roce 2023 se díky recesi dostane inflace opět pod kontrolu.

Předpověď 2: Akcie směřují k pokračující volatilitě

Akcie směřují k pokračující volatilitě. Odborníci se domnívají, že index S&P bude zhruba tam, kde byl na začátku. Podle Wilsona budou konsenzuální zisky příliš vysoké do té míry, že společnosti začnou hromadit dělníky a provozní marže se ztenčí.

Přesto se investoři musí poohlédnout po akciích s vysokou hodnotou, které se v průběhu let osvědčily.

Předpověď 3: Akcie porostou

Se zpomalujícím se tempem a zvyšováním sazeb spolu s mírnou recesí brzy opět vzroste poptávka po rizikovějších aktivech.

Podle studie provedené společností CFRA Research vzroste index S&P do konce roku 2023 o 17 %. Jelikož víme, že se blížíme recesi, historie již mnohokrát prokázala, že období po recesi je nejlepším obdobím pro nákup.

Předpověď 4: Návrat dluhopisů

V roce 2023, kdy budou úroky klesat, bude vše na svém místě, aby se na scénu dostaly tehdejší dluhopisy. Dluhopisy, které byly zastíněny novými aktivy, nyní dostanou příležitost znovu zazářit. Podle společnosti Morgan Stanley předpovídá stratég s pevným výnosem na konci roku 2023 vysoké jednociferné výsledky.

I když rok 2023 může být vhodným rokem pro zahájení investování v roce 2023, investoři by měli být pozorní a vybírat jen ty nejlepší dluhopisy, do kterých budou investovat.

Předpověď 5: Ethereum rozdrtí konkurenci

Mnozí odborníci předpovídali, že Ethereum převezme vedení v oblasti tokenizace. Pokud se však podíváte na trh, zjistíte, že Ethereum rozhodně vede. Ethereum je novým globálním lídrem v oblasti kryptoměn.

Vzhledem k tomu, že se technologičtí giganti soustředí na Metaverse, více než 75 % transakcí NFT se provádí pomocí Ethereum Blockchain.

Jak již bylo řečeno, Ethereum svůj náskok v roce 2023 pravděpodobně ještě rozšíří.

Bonusové předpovědi!

Rostoucí sazby a předpovědi vytvořily předvídatelný trh, který jsme všichni viděli od 50. let 20. století. To znamená, že ceny nemovitostí se budou prohýbat. Rostoucí hypotéky a špatná dostupnost udělají do cen domů obrovskou díru. Stejně jako se to stalo v letech 1991 a 2008.

Kromě toho můžeme být svědky toho, že se nebude dařit základním produktům a zdravotnictví. Dohromady můžeme vidět, že tradičně bezpečné investice budou zaostávat.

Related Posts
Read More

Explore Australia now

Share via: Australia is the land of contrast and spectacular beauty. Explore the vibrant cities, sandy islands, ancient…
Read More

Netradiční sporty v ČR

Share via: Sportovní sektor se aktivně rozvíjí ve všech zemích světa. Vznikají nové týmy, mistrovství, ocenění, objevují se…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap