Péče o pleť v zimě: jak se zbavit akné

Na otevřených prostranstvích kůži negativně ovlivňuje mráz, vítr a sníh. V důsledku toho se může objevit olupování, zarudnutí, suchost. Navíc často dochází k zhoršení akné, což v chladném období je způsobeno několika důvody. 

T-zóna vašeho obličeje (čelo, nos a brada) obsahuje více mazových žláz než kterákoli jiná část vašeho těla, proto je více náchylná k vyskytu akné. Vzhledem k tomu, že v zimě jsou povětrnostní podmínky agresivnější, má to samozřejmě negativní vliv na stav pokožky obličeje.

Široký sortiment produktů pro péči o problematickou pleť najdete na webových stránkách MAKEUP. Nejlepší přípravky na akné najdete zde https://makeup.cz/brand/400409/

Proč se akné v zimě zhoršuje? Existuje k tomu několik důvodů:

  • V zimě je vzduch velmi suchý. Kožní žlázy proto produkují mnohem více kožního mazu, aby byla pokožka chráněna před negativními vlivy vnějšího prostředí. Jeho zvýšená produkce však přispívá k ucpávání pórů. Jde o přirozený proces – tzv. kompenzační obranný mechanismus v reakci na agresivní podmínky prostředí.
  • Předpokládá se, že chlad a mraz způsobuje zánětlivé reakce v tkáních.
  • V chladném období dochází k potlačení imunitního systému, což vede ke zrychlenému množení bakterií.
  • Na zakrytých částech těla je zvýšená tvorba akné způsobena tím, že jsou neustále pod teplým oblečením. Přehřívání a zvýšené pocení způsobuje množení patogenních bakterií v pórech kůže, což vyvolává záněty.

Jak se zbavit akné a efektivně vzniku tohoto problému předejít?

Musíte pochopit, že akné jen tak nezmizí. Pokud navíc budete ten problém ignorovat, situace se zhorší. V první řadě musíte hydratovat pokožku v zimě zevnitř:

  • Pít vodu. Nejlépe teplou, protože se lépe vstřebává a přispívá k obnově pružnosti, sjednocení barvy pleti a funguje jako antistres. Člověk by měl v průměru vypít nejméně 5 sklenic vody denně.
  • Konzumovat méně nezdravých potravin, které podporují záněty a akné. Namísto rychlého občerstvení a dortů dejte přednost rybám, ořechům, zelenině, rostlinným olejům bohatým na omega-3 tuky a antioxidanty.
  • Multivitamínové a minerální komplexy jsou důležitou podporou pro celé tělo, aby se zabránilo nedostatku vitamínů a pokožka zůstala svěží a hydratovaná.

Jak by se měla zimní péče o pleť změnit?

Zimní péče o pokožku obličej zahrnuje všechny nezbytné kroky: očištění, hydratace, výživa a ochrana, ale existují i nějaké nuance.

– Pro mytí je lepší používat vlažnou vodu. Příliš horká voda vysušuje vlasovou pokožku a studená stahuje cévy. Vlažná voda navíc má zklidňující účinek a zmírňuje podráždění.

– Péče o pleť v zimě by měla být velmi delikátní, aby nepoškodila pokožku ještě více. Místo agresivních peelingů dejte přednost šetrným exfoliačním gelům nebo maskám. Stačí takovou proceduru provádět jednou týdně.

– Odborníci doporučují používat jemné pěny a gely na olejové bázi jako čisticí přípravky pro zimní péči o pleť.

– K odstranění make-upu se bude nejvíce hodit kvalitní hydrofilní olej.

– Odložte prostředky obsahující alkohol až do teplého období, abyste pokožku ještě více nevysušili.

– Po umytí si jemnými pohyby osušte obličej měkkým ručníkem.

Nejlepší přípravky na léčbu akné však mohou být předepsány pouze lékařem, když již byly vyzkoušeny všechny dostupné metody a nepřinesly pozitivní výsledek.

Nejčastěji se používají následující přípravky:

  • sorbenty, které se používají k čištění pokožky a pórů (aktivní uhlí, polysorb);
  • gely a krémy s antibakteriálním a vysušujícím účinkem (zinek, synthomycine, ichtyolová mast);
  • přípravky s obsahem kyselin odstraňují skvrny po akné, odstraňují odumřelé epiteliální buňky, vyrovnávají reliéf pokožky (kyselina glykolová, mléčná, salicylová). Kyselina mléčná je jediná AHA, která exfoliuje a zároveň hydratuje. Je ideální pro zlepšení tonusu pleti a boj proti nedokonalostem pleti. Kyselina salicylová je jednou z nejoblíbenějších složek v boji proti akné. Složka hloubkově čistí póry a normalizuje tvorbu kožního mazu. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, napomáhá regeneraci a zabraňuje vzniku nových zánětů. Rozhodně se bude nejvíce hodit v péči o pleť, když hledáte způsob, jak se zbavit akné
Related Posts
Read More

Explore Australia now

Share via: Australia is the land of contrast and spectacular beauty. Explore the vibrant cities, sandy islands, ancient…
Read More

Netradiční sporty v ČR

Share via: Sportovní sektor se aktivně rozvíjí ve všech zemích světa. Vznikají nové týmy, mistrovství, ocenění, objevují se…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap