Jak vstoupit do odvětví IT bez zkušeností Na trhu práce platí, že žádná zkušenost je nová zkušenost.  Vzhledem k tomu, že technologie mění způsob podnikání každým dnem více a více, mění se neustále i obor. To se dnes nezměnilo, ale změnil se počet pracovních míst, která jsou zaměstnavatelé ochotni dát uchazeči, který nemá žádné zkušenosti v oboru IT. Pokud se tedy chcete stát součástí nové generace IT pracovníků, musíte přemýšlet o tom, kde začnete.  

Začněte s prací v oblasti lidských zdrojů v IT

Pro absolventa může být obtížné najít práci v oboru IT, protože všechny žádanější pozice jsou obvykle obsazeny lidmi s praxí. V IT však existuje mnoho pracovních pozic střední úrovně, například v oblasti lidských zdrojů, které mohou být odrazovým můstkem k pokročilejší pozici. Mnoho IT společností potřebuje specializovaného zástupce personálního oddělení, který není zahlcen jinými povinnostmi, aby mohl vyřizovat všechny personální potřeby personálních potřeb společnosti. Tyto pozice jsou velmi žádané, mají nadprůměrné platy a poskytují několik možností, jak v oboru postoupit. Nejlepší způsob, jak hledat práci HR v dobré IT společnosti, je prostřednictvím it jobs No Fluff Jobs, který nabízí popisy volných pracovních míst a také rozsah platů.

Mnoho lidí, kteří začínají pracovat v oboru IT, musí začít s prací v oblasti lidských zdrojů. Práce v oblasti lidských zdrojů pomáhá lidem pochopit, jak funguje IT společnost. Práce v oblasti lidských zdrojů je také skvělou příležitostí k pochopení různých funkcí IT společnosti a různých rolí a odpovědností. Nabízejí také skvělou příležitost pochopit firemní kulturu.

Dobrovolnictví nebo stáž při studiu

Pokud chcete vstoupit do odvětví IT, je absence zkušeností velkým problémem. Je to však také častý problém. Existují ale způsoby, jak jej obejít. Mezi nejlepší způsoby patří získání dobrovolnické práce nebo stáže. Při dobrovolnické práci nebo stáži se učíte o oboru a získáváte o něm přehled. Zjistíte si, zda je pro vás obor IT vhodný, a pokud ano, můžete hledat práci související s tím, co jste dělali na stáži nebo dobrovolnické pozici.

Získání certifikací

Odvětví informačních technologií zažívá rozkvět a je zde spousta pracovních míst. Pokud však nemáte žádné zkušenosti, může být trochu obtížné se prosadit. Jedním z nejlepších způsobů je získat nějaké certifikáty. Certifikace mohou být z dlouhodobého hlediska pro vaši kariéru velmi přínosné. Mohou vám pomoci vyniknout, prokázat vaše dovednosti a dokonce být vstupní branou k novým pracovním příležitostem. Přitom je důležité vybírat si certifikace, které jsou zaměstnavateli žádané. 

Existuje spousta certifikačních programů a mnoho z nich je neutrálních vůči dodavateli, což znamená, že můžete získat certifikaci od konkrétního dodavatele, aniž byste k němu byli vázáni. Mezi nejběžnější certifikace patří CompTIA A+ a Network+ od společnosti CompTIA a certifikace MCSA, MCSE a MCSD (Microsoft Certified Solutions Expert) od společnosti Microsoft.

Získávání zkušeností prostřednictvím osobních projektů

Existuje mnoho lidí, kteří chtějí pracovat v oboru IT, ale nemají téměř žádné zkušenosti. Přesto pro vás máme dobrou zprávu: obor IT vás přijme i bez zkušeností a existuje mnoho způsobů, jak získat zkušenosti bez práce. Ve skutečnosti existuje spousta příležitostí, jak získat zkušenosti prostřednictvím vlastních projektů. Vlastní projekty jsou nejlepším způsobem, jak získat zkušenosti, protože je mnohem snazší učit se na projektu, pokud je to váš projekt. Proto jsou osobní projekty nejlepším způsobem, jak se seznámit a základy IT.

Networking na sociálních sítích

Chcete získat přístup do technologického průmyslu? Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je připojit se ke skupinám na sociálních sítích a spojit se s existujícími lidmi z oboru. To vám umožní zviditelnit své jméno a projevit zájem o technologie, aniž byste museli mít skutečné zkušenosti v oboru.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do odvětví IT bez jakýchkoli pracovních zkušeností, je vybudovat si silnou pozici na sociálních sítích. Vytvořte si profesionálně vypadající profil na síti LinkedIn a firemní stránku na Facebooku a sledujte lidi z oboru, ve kterém chcete pracovat. Dbejte také na to, aby vaše účty na sociálních sítích neobsahovaly žádné chyby nebo gramatické nedostatky.

Uplatnění předchozích zkušeností v jiném oboru 

IT společnost má zpravidla mnoho lidí v týmu a dobrá IT společnost může vždy hledat šikovné lidi s různými dovednostmi. Existuje mnoho lidí, kteří jsou vyškoleni v určitých oblastech, ale ukáže se, že jsou v oblasti IT nepoužitelní. Pokud tedy chcete získat více zkušeností v této oblasti, měli byste zvážit, zda se ucházet o práci v IT společnosti, která poskytuje IT služby jiným podnikům ve vaší konkrétní oblasti. Získáte tak větší přehled o tom, jak odvětví IT funguje, a můžete své znalosti využít k tomu, abyste pomohli IT společnosti být úspěšnější. Budete tak pro firmu cennější a budete si moci vydělat více peněz než ve specializované oblasti.

Related Posts
Read More

Zajímavá fakta o Praze

Share via: Praha je překrásné, starobylé a navíc i hlavní město České republiky. Matička Praha je jednou z…
Read More

What Google Chrome Extensions Should You Use?

There are Google Chrome extensions that you should not live without, and we will provide you with our best recommendations. All of these are safe to use, so keep on reading to find out!
Share via
Copy link
Powered by Social Snap