Jak technologie mění dnešní instituce

Žijeme v době technologické. Nejen, že dnes má skoro každý možnost využít benefity internetu a moderních technologií, ale v mnohých případech není člověk ani nemá jinou možnost – některé offline instituce se dnes přesunuly částečně, nebo i kompletně online. Mezi takové patří bankovní instituce, některé zábavní servisy a online kasina, školství a nespočet dalších. Ty ostatní, jako zemědělství nebo vodohospodářství, se sice nepřesunuli online, ale samy se nevyhnuly technologickým inovacím. V dnešním článku se podíváme na to, jak technologie ovlivňují instituce, které všichni dennodenně používáme, a jak jejich technologické stránky nejlépe využít.

Banky a finanční instituce

Online bankovnictví používá dnes skoro každý, jelikož je lehce dostupné, zadarmo, a umožňuje efektivně sledovat všechny pohyby účtu. Zároveň je však důvodem, proč se vesměs celý bankovní sektor přesouvá do velké míry online, a do banky již dnes člověk chodí jen pro nejdůležitější záležitosti. Nejsou to však jen banky, které přesouvají své servisy online. Prakticky celý finanční sektor – od burz s akciemi, přes pojišťovny až po realitní trh, banky následuje. Změny, které technologie působí jsou nejen ve vztahu zákazníků k daným institucím, ale i v jejich celkovém provozu. Automaty dnes často slouží k předpovídání trendu akcií, nejdůležitější data zákazníků a firem jsou udržovány v online databázích a realitní makléři už nemusí hledat v inzerátech v novinách, nýbrž na webových stránkách. Jako každá změna, tak i technologie však má své temné stránky – pro hackery je mnohem jednodušší získat cenná data z databází, automatizační systémy mohou udělat chyby a zákazníci bez přístupu k technologiím budou mít mnohem složitější servis.

Zábavní servisy

I přesto, že spousta služeb souvisejících se zábavou je stále offline, jako třeba sportovní centra a zábavní parky, noční kluby, knihovny, divadla a další kulturní zařízení, další se již přesunuly online. Instituce jako kasina, herní platformy, televize a některé další se rozhodly plně využít nově nabitých příležitostí. Pro zákazníky to nese spousta benefitů. Nejen je zábava přístupnější než kdy dříve, ale spousta firem nabízí i benefity s cílem přivést více zákazníků online. Mimo spoustu slev a herních bonusů mezi takovéto benefity patří i takzvané bonus bez vkladu. Pro hráče hazardních her to znamená možnost hrát s peněžním bonusem bez nutnosti vlastní investice do dané hry – vesměs dostanou žetony zdarma. Jako jiné firmy, online kasina se touto strategií snaží přilákat více zákazníků, a tak zvětšit svou webovou platformu.

Online svět a školství

Díky následkům Covidu-19 se muselo i školství přesunout na delší dobu online. Přestože mnozí žáci a učitelé stále preferují offline výuku, tato změna do určité míry otevřela školským institucím nové dveře. Některé školy začaly nově využívat online systémů logujících známky, domácí úkoly a testy, a jak studenti, tak jejich učitelé si přisvojili komunikaci přes obrazovku. Následky jsou viditelné. Základní a střední školy si našly nové způsoby sbírání dat, a vysoké školy zvažují možnosti flexibilní online výuky. Co víc, 2021 Connected Student Report ukázal, že více než 50 % zaměstnanců amerických vysokých škol preferuje smíšenou online a offline výuku, a 40 % studentů věří, že smíšená výuka jim umožňuje vést více balancované životy.

Jak je na tom zbytek hospodářství?

Co se týče zemědělství, to se samozřejmě online nepřesunulo. I přesto však technologické pokroky tento sektor zasáhly v podobné míře jako ostatní odvětví. Technologické inovace umožnili masovou výrobu zemědělských produktů a díky tomu i zefektivnily celý sektor. Vodohospodářství pak ukazuje ještě zajímavější případ – švýcarští vědci nalezli technologie, která umí získat vodu z pouhé atmosféry. Toto je převratný objev, a to zejména pro země zasažené suchem a nedostatkem vody. Technologické pokroky nepřestávají překvapovat, a tento švýcarský vynález je důkazem.

Závěrem

I přesto, že přesouvání institucí online znamená větší závislost na internetu a moderních technologiích, je také důležité vyzdvihnout nesmírný počet výhod, které s sebou technologie nesou. Nejenže umožňují rychlejší a lehčí přístup ke spoustě služeb, ale nabízejí i spoustu výhodných slev a možností, které zkrátka nelze přehlédnout. A pokud nejde zrovna o slevy a usnadněný přístup, technologie zkrátka umožňují zlepšit svět. Tak či tak, nelze opominout, že jsou budoucností naší civilizace.

Related Posts
Read More

Huawei Smartwatch GT3 pro recenze

Share via: Huawei GT 3 Pro je velmi zajímavý smartwatch pro ty, kteří hledají vynikající fitness tracker. Jedná…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap