5 výhod hliníkových oken Aluprof – hliníková okna oproti plastovým

5 výhod hliníkových oken Aluprof – hliníková okna oproti plastovým

Proč se hliníková okna stala v posledních letech tak oblíbeným řešením? Mohou konkurovat plastovým nebo dřevěným oknům? V tomto textu uvádíme pět výhod hliníkových oken. Pokud plánujete komplexní výměnu oken ve svém domě nebo bytě, pomůže vám tento článek udělat si pořádek ve znalostech o hliníkových oknech.

Než se začneme zabývat rozdíly mezi plastovými a hliníkovými okenními systémy, položme si základní otázku – jaká by měla být dobrá hliníková okna? Po mnoha letech sledování trhu a měnících se očekávání spotřebitelů, jakož i předpisů EU dotýkajících se prostupu tepla mezi stavebními prvky, je důležité poukázat na několik hlavních vlastností skvělých okenních systémů.

Okna by měla být těsná, teplá, příjemná, bezpečná, pohodlná při používání a odolná. Dobrá okna vyvažují výše uvedené vlastnosti tak, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků v každé oblasti. Mohou plastová i hliníková balkonová okna splňovat všechny výše uvedené požadavky? Ale ano!

Mezi obrovským množstvím modelů z PVC a hliníku, které jsou na trhu k dispozici, najdeme jednotky, které budou dokonalým doplňkem našeho domu. Výrobci dřevostaveb také umožňují četné konfigurace modelů, které jsou v nabídce, díky čemuž můžeme vždy vylepšit technické parametry, které nás zajímají (to se týká zejména Uw, tj. parametru přestupu tepla).

Hliník jako materiál, z něhož se vyrábějí okna nebo dveře, má řadu vlastností, které ovlivňují specifické technické parametry truhlářských výrobků a dávají systémům z hliníku řadu výhod oproti PVC a dřevu. Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí. Naše odpovědnost jako spotřebitelů vůči přírodnímu prostředí je v současné době velmi důležitá. Země Evropské unie přijímají opatření ke snížení emisí škodlivých plynů do ovzduší a častěji volí ekologické výrobky.

V tomto ohledu mají okna z hliníku oproti plastovým velkou výhodu. Hliník použitý v produktech výrobce hliníkových oken Aluprof lze stoprocentně recyklovat jako druhotnou surovinu bez ztráty kvality. Pokud vám leží na srdci životní prostředí, jistě si všimnete výhod hliníkových oken oproti plastovým.

Hliníková okna nejvíce odlišují od ostatních okenních systémů dostupných na trhu, stejně jako hliníkové dveře. Hliníkové opláštění oken jako kov dodává oknům mimořádnou odolnost a zvyšuje tuhost konstrukce, což umožňuje vyrábět zasklení s velmi velkou plochou.

V nabídce společnosti Aluprof najdete kvalitní okenní a dveřní systémy. Jak vidíte, hliník umožňuje konstrukci opravdu velkých zasklení při zachování vynikající tepelné izolace. Proto se v moderní výstavbě tak často volí hliníková okna. Jsou užitečné zejména při stavbě pasivních domů, kde se hledá ideální kombinace velkého prosklení a tepelné izolace oken.

Odolnost vůči atmosférickým vlivům je neuvěřitelná. Při hledání informací o konkrétním okenním systému jste pravděpodobně narazili na desítky příspěvků na fórech nebo v internetových časopisech, kde se podrobně diskutuje o deformacích plastových oken. Deformace rámu, změna barvy plastu, škrábance v rámu, nežádoucí zakřivení profilu nebo nedostatky v podobě špatně začištěných svarů – to je jen několik příkladů, které ukazují, jak je PVC měkké a pružné. Hliníková okna a dveře jsou tak jasnou volbou.

Related Posts
Read More

Zajímavá fakta o Praze

Share via: Praha je překrásné, starobylé a navíc i hlavní město České republiky. Matička Praha je jednou z…
Read More

What Google Chrome Extensions Should You Use?

There are Google Chrome extensions that you should not live without, and we will provide you with our best recommendations. All of these are safe to use, so keep on reading to find out!
Share via
Copy link
Powered by Social Snap