5 tipů, jak jednoduše přeměnit váš balkon na oázu klidu

Ne každý má ten luxus mít vlastní zahradu se spoustou zeleně a stromů, s trochou místa k odpočinku a odpočinku od vnějšího světa. Toužíte i vy po takové oáze klidu, ale bydlíte ve svém bytě? Nezoufejte. I ty nejmenší balkony můžete upravit tak, aby byly i ve velkoměstě útulné.

S trochou fantazie, tvořivosti a nadšení si můžete zařídit balkon tak, aby se stal další oblíbenou součástí vašeho domova.

V dnešním článku se podíváme na několik tipů, jak si přeměnit balkon na místo, kde získáte relax a pohodlí i na malém prostoru.

1. Vyberte si svůj styl

Každému z nás se líbí něco jiného ak tomu, abyste se i vy na vašem balkoně cítili příjemně, je třeba vybrat si styl, který se vám líbí. Momentálně jsou populární tyto styly:

  • Boho styl

Pohodlí a požitkářství, to je charakteristické pro tento styl. Jako dekorace jsou vhodné houpací lavičky a pro dokonalé pohodlí stačí přidat pár nápaditých polštářů.

  • Skandinávský styl

Pro tento styl jsou typické přírodní barvy dřeva, ale také bílé a šedé barevné kombinace. Balkon můžete krásně doplnit dekoracemi ze skla, keramiky či dřeva. Jeho charakteristikou je zejména funkčnost.

  • Minimalistický styl

“Méně je více” je mottem minimalistického stylu. Místo si ušetříte tak, že vaše věci a zařízení bude splňovat několik funkcí, jako například skříňka se šuplíky bude zároveň i záhradní postel. Pokud máte malý prostor, využijte například skládací stůl a židle.

2. Vyberte si správný nábytek

Pokud si chcete skutečně vychutnat váš venkovní prostor, budete potřebovat pohodlné místo k sezení, vyberte si proto nábytek podle rozměrů balkonu. Nejdůležitějším faktorem při rozhodování o nejlepším venkovním nábytku pro váš balkon bude počasí. Myslete na to, že některé materiály, jako dřevo a proutí jsou náchylné na vlhkost a mohou začít plísnět.

Tip: Abyste váš nábytek chránili před nepříznivým počasím, pořiďte si plachty na zakrytí. O něco vhodnější, avšak finančně náročnější alternativou je zasklení balkonů, které však s sebou přináší mnoho výhod (udržování tepla, chrání před špatným počasím, tlumí hluk z ulice, apod.)

3. Využijte všechen prostor

Udělejte inventuru toho, kolik máte místa, nezapomeňte, že váš prostor trojrozměrný. To znamená, že je třeba využít všech prostor. Od podlahy, stěny až po strop. Kromě plochy na podlaze, kde si můžete dát rostliny a nábytek, na stěny můžete zavěsit police a umělecká díla. Police vám poskytnou místo pro knihy, hračky pro děti nebo jiné praktické věci, na které není na podlaze místo.

4. Použijte barvu

Využijte balkon a jeho stěny k rozproudění atmosféry přidáním obrazů, nebo je vymalujte barvami, které odrážejí vaši osobnost. Zvýrazněte jeho vzhled.

5. Vytvořte si místo k posezení

Ani tady se fantazií meze nekladou. Udělejte si z balkonu malý jídelní koutek a pořiďte si krásné doplňky na terasu. Přidejte květináče na balkon, příjemnou hudbu, osvětlení, svíčky a užijte si vaši snídani, oběd či večeři pod širým nebem na barových židlích. Zde můžete strávit příjemné chvíle nejen s rodinkou, ale také přáteli.

Tip: Pokud plánujete zasklení balkonu, či výmenu oken, zvažte použití manipulační techniky, která za pomoci vakuových přísavek dokáže bezpečně zvedat a přenášet těžká okna a skleněné rámy.

Doufáme, že naše tipy vás mohly inspirovat k předělání balkonu na místo, kde budete trávit vaše volné chvíle.

Related Posts
Read More

Explore Australia now

Share via: Australia is the land of contrast and spectacular beauty. Explore the vibrant cities, sandy islands, ancient…
Read More

Netradiční sporty v ČR

Share via: Sportovní sektor se aktivně rozvíjí ve všech zemích světa. Vznikají nové týmy, mistrovství, ocenění, objevují se…
Share via
Copy link
Powered by Social Snap