5 nejoblíbenějších narozeninových květin: jak si vybrat, co dát?

Čerstvé květiny jsou velkolepým a vítaným dárkem pro každou příležitost. Při výběru narozeninové kytice pro přítele, známého nebo milovanou ženu však stojí za to obrátit se na jazyk květin, abyste vybrali nejvhodnější typ květiny.

Budete překvapeni rozmanitostí květin v Praze: využijte našeho průvodce doručování květin v Praze, abyste si vybrali tu správnou možnost a objednali krásné, čerstvé a vhodné květiny pro narozeniny své milované osoby. 

 

Lilie

Tyto květiny symbolizují ve floristice luxus a něhu. Zcela neutrální: můžete je vybrat jako dárek nejen pro milovanou osobu. Bílé nebo růžové lilie jsou vhodné jako narozeninové dárky pro přítelkyně, dcery nebo známé. Tmavší a exotičtější odstíny můžete nechat pro manžela či manželku, dospělého příbuzného. 

Orchideje 

Velmi ženská exotická květina je také pěkná, protože je zcela bez zápachu a hodí se jako dárek i pro alergiky. Kytice s orchidejemi znamená váš obdiv k ženě a uznání její jedinečnosti. 

Růže 

Pokud nevíte, jaké květiny darovat k narozeninám, zvolte růže: je to oboustranně výhodná volba. Nezapomeňte však myslet na barvu!

Především platí, že čím světlejší růže, tím mladší musí být příjemce. Růžové růže jsou nevhodné pro zralou dámu a vínové pro mladou dívku. 

Bílé nebo krémové růže znamenají čistotu, upřímnost a dobré úmysly. 

Růžové růže představují něhu a romantiku. Růže mohou být náznakem začínajícího vztahu. 

Šarlatové růže představují vášeň. Můžete je darovat pouze jako monokytici milované princezně. 

Oranžová je extravagantní varianta, která se hodí nejen pro vašeho milého, ale i pro vaši přítelkyni nebo příbuznou. Znamená sílu, energii a vůli po vítězství.

Maroon znamená postavení, důležitost, respekt. Ideální dárek pro zralou dámu, matku, šéfa.

Tulipány 

Nejoblíbenější jarní květina nese mnoho pozitivních významů. Bílý tulipán znamená nový začátek a znovuzrození do života, fialový – snahu lépe poznat osobu, které dáváte květiny. Růžové a červené tulipány naznačují romantický vztah: darujte je raději osobě, na které vám záleží. 

Smíšené tulipány různých barev jsou neutrálním a upřímným přáním síly a úspěchu ve všech snahách. 

Gerbery 

Tyto hravé a veselé květiny ve floristice znamenají zábavu, radost, lehkost, zájem a úslužné flirtování. Monokytice barevných gerber je vhodným dárkem pro přítelkyni, sestru nebo kolegyni.  

Kolik květin darovat?

V závislosti na příležitosti je vhodné darovat kytici s určitým počtem poupat. Například 3 květiny znamenají zájem a flirt, 5 znamená úctu, 11 slib věrnosti v lásce nebo přátelství. U velkých složených narozeninových kytic však počet poupat není tak důležitý. 

Co znamená jedna červená růže?

Jediná červená růže, darovaná na rande, znamená cit, který vzplanul, lásku na první pohled. V jiném kontextu symbolizuje jeden červený květ duchovní blízkost a porozumění. 

Jak poslat někomu květinu?

Nejpohodlnějším způsobem je využít online doručovací službu. Na Flowwow můžete zadat přesnou hodinu a den, kdy mají být květiny doručeny, a požádat květinářství, aby ke kytici připojilo kartičku s vašimi slovy.

Jakou květinou poděkovat?

Dokonalou květinou pro vyjádření vděčnosti je modrý kosatec: je to neutrální květina, která ve floristice znamená věrnost, odvahu a přátelství. 

Co znamená bílá růže?

V řeči květin znamená bílá růže mládí, čistotu a dobré úmysly. 

Related Posts
Read More

Zajímavá fakta o Praze

Share via: Praha je překrásné, starobylé a navíc i hlavní město České republiky. Matička Praha je jednou z…
Read More

What Google Chrome Extensions Should You Use?

There are Google Chrome extensions that you should not live without, and we will provide you with our best recommendations. All of these are safe to use, so keep on reading to find out!
Share via
Copy link
Powered by Social Snap