[:en]Lítačka is going further and will soon increase their specter of services.

It is planned to make a digital shift within the ways to use Lítačka. This is to be accomplished with the help of a new mobile app that will be introduced by the end of 2016. The other alternative will be launching the ability to adjust your bank card into a full-fledged transport card.

As commented by the mayor of the city, the prior aim of the alterations is to make serviсes more accessible and operative. Each citizen of Prague will be open to choose the most-handy option according to personal preferences.[:cs]Lítačka bude brzy dostupnější díky nové mobilní aplikaci, která má umožnit mít Lítačku nahranou přímo v aplikaci. Navíc přibude i možnost propojení  s platební kartou a nahradit tak Lítačku. Praha se tedy zřejmě do konce roku 2016 stane teprve třetím městem v Evropě, které podobnou možnost využití MHD nabízí.

Doposud něco podobného nabízel pouze Londýn a před nedávnem možnost využívat platební kartu jako plnohodnotnou náhradu za cestovní doklad zavedl Dopravní podnik Ostrava.

Podle sdělení primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové se tak stane pražská hromadná doprava mnohem přístupnější. Každý si bude moci zvolit způsob, který mu nejvíce vyhovuje.

(Česká verze: Michal Ožuch)

[:es]Lítačka irá progresando y pronto tendrá mas servicios. Se planea un cambio digital en la forma de usar Lítačka. Esto se logrará con la ayuda de una nueva aplicación móvil que entrara al mercado a finales de este año. La otra alternativa será el poder ajustar tu tarjeta bancaria para usar en el transporte público.

Como dijo el alcalde de la ciudad, el principal objetivo de estos cambios es que los servicios sean mas accesibles. Cada ciudadano podrá escoger la opción mas adecuada para ellos de acuerdo a us preferencias.

Traducido por Daniela Zepeda[:]